95110-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsskötsel – Ramavtal: Golvläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal: Golvläggning
BeskrivningRamavtal avseende golvläggningsarbeten och tillhörande tjänster inom Alingsåshems fastighetsbestånd, bestående av radhus, flerbostadshus, lokaler, driftutrymmen och andra gemensamma utrymmen. Samtliga objekt i beståndet finns inom Alingsås kommun.
Intern identifierare24/2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432110 Golvläggning, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000