2. Förfarande
Förfarande
Titel: Procurement of multilayered, seal seamed shell garments
Beskrivning: The subject matter of this procurement is a framework agreement that will ensure the needs of The Swedish Police Authority on a national basis. The framework agreement includes the provision of shell garments, made of multi layered laminated fabrics in accordance with the Swedish Police Authority’s own patterns and design
Intern identifierare: A570.621/2024
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18200000 Ytterkläder, 18213000 Vindjackor, 18220000 Impregnerade kläder, 18221000 Regnkläder, 18224000 Plagg av plastväv eller impregnerade textilier, 18300000 Klädesplagg, 35810000 Persedlar, 35811200 Polisuniformer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Procurement of multilayered, seal seamed shell garments