95138-2022 - ResultatSverige-Västerås: Inkontinensset
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Absorberande inkontinensprodukter
Referensnummer: U-047-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141621 Inkontinensset
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av absorberande inkontinensprodukter för Kalmar läns 12 kommuner och Region Kalmar län.
Ansvarig upphandlare: Fereidoon Fani
fani@ecenea.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen