95162-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Försäkringar – Motorfordonsförsäkring
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMotorfordonsförsäkring
BeskrivningUpphandling avser försäkring för Region Östergötlands samtliga motorfordon.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119909:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66514110 Motorfordonsförsäkringar