95170-2017 - ResultatSverige-Malmö: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Tekniska konsulter 2016 – Underhåll, Drift och Lokal.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna upphandling avser tekniska konsulter för avdelningarna Underhåll, Drift och Lokal. Kompetensområden: KO 1: Bygg, KO 2: Ventilation, KO 3: VS, KO 4: Miljö, KO 5: Hiss, KO 6: Tele och data, KO 7: Målning, KO 8: Styr och regler, KO 9: Skyddsrum, KO 10: Utemiljö, KO 11: Brand, KO 12: Besiktning och KA, KO 13: Arkitekt.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.