95181-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datasamordning, projekt Slakthusområdet
Referensnummer: E2019-03207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringskontoret har behov av konsulttjänster för datasamordning i projekt Slakthuset.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72300000 Datatjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen