95224-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Ultraljudsapparat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljud Obstetrik
Referensnummer: LS 2017-1476
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ultraljudsutrustningar för High End med funktionsfokus på Obstetrik och viss Gynekologi. I upphandlingen efterfrågas även optioner på hård- och mjukvara och tillbehör i den omfattning och på de villkor som framgår av Upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler, 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen