95233-2026 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Renovering Centralskolan Tierp
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRenovering Centralskolan Tierp
BeskrivningDelar av Centralskolan ska renoveras och i denna etapp ingår hus C som är beläget i norra delen av skolgården, längst med Lövåsvägen.
Föregående meddelande543210-2025
Intern identifierare2025-69
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000