95234-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snickeriarbeten – Teknikområde Bygg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknikområde Bygg
BeskrivningRegion Gotland kommer under de närmaste åren vara i behov av hjälp vid reparationer, om- och nybyggnad av anläggningar och fastigheter mm. Målsättningen med denna upphandling är att teckna ramavtal med entreprenörer inom teknikområde bygg för att underlätta möjligheten till avrop.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45421000 Snickeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106974:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45000000 Anläggningsarbete, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar