95274-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad – Lv 123 - Lv 552 Mjällby korsning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lv 123 - Lv 552 Mjällby korsning
Beskrivning: Konsultupphandling innehållande planläggning och förfrågningsunderlag med fyra stycken åtgärder: - Ny CPL i korsning Lv 123/552 - Ny vägstreckning av Lv 505 - Stängning av bef. korsningspunkt Lv 505/123 - Passage i plan för gång- och cykel över Lv 123 Uppdragsbeskrivning genomförs med UB2.
Intern identifierare: KOM-415182
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Lv 123 - Lv 552 Mjällby korsning