Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strandstädning i Kosterhavets nationalpark och angränsande naturreservat
Referensnummer: D.nr: 512-51348-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90680000 Strandrengöring
II.1.4.
Kort beskrivning
Allmän beskrivning och syfte
Syftet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal med leverantörer som kan täcka det behov som Länsstyrelsen har av strandstädning på Kosterhavets nationalpark och angränsande naturreservat.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen