95290-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Datalagring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datalagringslösningar och tillhörande tjänster
Referensnummer: SR2102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72317000 Datalagring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av datalagringslösningar och tillhörande tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48710000 Programvara för säkerhetskopiering eller återställning, 48800000 Informationssystem och servrar, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72300000 Datatjänster, 72310000 Behandling av data
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen