95351-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Injektion- och infusionsartiklar 2022 SLL470 FSN 2022-0585
Referensnummer: 22/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i nedanstående produktavsnitt:
Avsnitt 1.1 Infusionsaggregat
Avsnitt 1.2 Infusionskoppling
Avsnitt 1.3 Infusionskanyl
Avsnitt 1.4 Injektionskanyl
Avsnitt 1.5 Sprutor
Avsnitt 1.6 Beredningssystem
Avsnitt 1.7 Akupunkturnålar
Avsnitt 1.8 Vaccinmaterial
Avsnitt 1.9 Artärkanyler och artärkateterset samt ultraljudsprobeskydd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141220 Kanyler, 33141310 Injektionssprutor, 33194000 Apparatur och instrument för transfusion och infusion, 33194100 Utrustning för infusion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen