Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-, Belysning- och Fibermateriel inkl. kundlager
Referensnummer: 19/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av materiel för El (eldistributions- och installationsmateriel), Belysning och Fiber (kabel, kanalisation mm.) samt tjänst för att upprätthålla/administrera kundlager.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 32560000 Fiberoptiska material, 44320000 Kabel och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen