9558-2020 - ÄndringSverige-Kalmar: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av fjärrlån
Referensnummer: KS 2019/0212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transporter av böcker och andra medier mellan biblioteken i Blekinge och Kronoberg samt Kalmar län (ett bibliotek per kommun det sk. huvudbiblioteket) 3 alternativt 2 dagar per vecka enligt denna förfrågan.