95594-2017 - ÄndringSverige-Halmstad: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
3 Förskolor.
Referensnummer: 17/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av 3 förskolor, totalt 12 avdelningar. Samordnad generalentreprenad.