Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av skötsel i Granbodåsens naturreservat, Ånge kommun
Referensnummer: 512-1464-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen avser nu att upphandla skötselåtgärder i Granbodåsens Naturreservat. Reservatet ska skötas genom årlig slåtter, kontroll och justering av stängsel och hägnader, gallring av skogbeten etc..
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 77211300 Trädröjning, 77231000 Skogsskötsel, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen