Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.statenssc.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köhanteringssystem
Referensnummer: 2021-01003-2.3.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342300 Kundservice
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av systemstöd för köhantering på servicekontor samt uppföljning i form av statistikinsamling över besök. Upphandlingen omfattar även kölappar och displayer för kund.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79342300 Kundservice
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen