Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalleverantör avseende Malmö Näringslivsgala
Referensnummer: 19/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser uppdrag att som totalleverantör arrangera Malmö stads årliga näringslivsgala. Uppdraget avser ett helhetsansvar för Malmö stads Näringslivsgala och innefattar bland annat projektledning, teknikproduktion, filmproduktion, byråproduktion, biljetthantering, planering av innehåll samt bokning av artister, talare, konferencierer m.m. och administrativa arbetsuppgifter för Näringslivsenhetens räkning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79954000 Festarrangemang, 92100000 Film- och videotjänster, 92111000 Film- och videoproduktion, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen