95687-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Reparation och underhåll av videoutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och mindre entreprenad Audio-Video anläggningar
Referensnummer: FS 2.1.2-131-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50343000 Reparation och underhåll av videoutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för service och underhåll av befintliga möteslokalers audio och videoanläggning samt ny installationer/ombyggnationer som omfattar mindre entreprenader, ett beräknat värde av 700 000 SEK.
Vid beräknat värde över 700 000 SEK ska en separat  annonserad upphandling av entreprenaden ske.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50343000 Reparation och underhåll av videoutrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service, teknik och mindre entreprenad för möteslokaler