95696-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av städtjänster
Referensnummer: 20-3486
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Finansinspektionen upphandlar daglig städning och tilläggstjänster till FI:s kontor på Brunnsgatan i Stockholm.
Tänk på att i god tid boka in tid för visning av lokalerna, som kommer att ske under vecka 19.
Beskrivning av FI:s befintliga lokaler
Kontorslokalerna ligger på Brunnsgatan 3 i Stockholm och är fördelade på sammanlagt 8 olika plan, se även bilaga 1 - "Städinstruktioner av FI:s lokaler". Ytorna beräknas vara ca 7 171 m2.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911300 Fönsterputsning, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen