2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastväxlare 6X4 till Älvdalen
Beskrivning: Fortifikationsverket avser köpa in en lastväxlare 6X4 förberedd för plogutrustning och kranflak till vår verksamhet i Älvdalen enligt kravspecifikation. Leverans 2026.
Intern identifierare: 625/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 1 stycke