95712-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – 202451SRF Ramavtal Byggentreprenad Framtidens TV-hus
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel202451SRF Ramavtal Byggentreprenad Framtidens TV-hus
BeskrivningSveriges Radio Förvaltnings AB (SRF) tillsammans med Sveriges Television AB (SVT) bjuder in entreprenörer att lämna anbudsansökan i denna upphandling av ramavtal för byggentreprenad Framtidens TV-hus.
Intern identifierare202451SRF
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000