See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grönkulla Etapp 4
Beskrivning: Ombyggnad av Grönkulla etapp 4. I detta projekt är målsättningen att renovera delar med kvarboende hyresgäster samt att demontera befintliga byggnader för att återbruka stommarna eller element till att bygga nya radhus. Helsingborgshem har valt att genomföra projektet som en totalentreprenad med samarbetsformen partnering för genomförande av uppdraget.
Intern identifierare: 2024-00415
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45421000 Snickeriarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000