95812-2018 - ResultatSverige-Lund: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlare med kran till LRV
Referensnummer: KS 2017/0847
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lastväxlare med kran till Lunds renhållningsverk.
Sista dag för inlämnande av anbud.
Anbudet skall vara Lunds Kommun, Upphandlingsenheten tillhanda senast 31.10.2017.
Anbudet skall vara bindande t o m 30.6.2018.
Anbud skall lämnas elektroniskt genom www.tendsign.com.
Grund för tilldelning - pris.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudets giltighetstid.
Elektroniskt anbud.
Anbud skall lämnas elektroniskt genom www.tendsign.com (använd länk "Aktuella annonser"). Support för hantering av upphandlingssystemet i vilket det elektroniska anbudet lämnas ges av Tendsign tendsignsupport@opic.com . Användandet av upphandlingssystemet är kostnadsfritt för anbudslämnaren.
Anbudets form och innehåll.
Anbudet: - Skall lämnas i systemet TendSign via webbplats www.tendsign.com. - Skall vara skrivet på svenska. - Skall vara prissatt i SEK. Om anbudsgivaren avstår från att svara på något av de ställda kraven kommer detta att tolkas som att kravet inte kan uppfyllas eller att kravet inte accepteras.
Utvärderingsmetod.
Det anbud som är det ekonomiskt mest fördelaktiga för myndigheten på följande grund:
— Pris.
Totalpris 1 stycken lastväxlare med kran.