95884-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – e-tjänsteplattform till Sollentuna Kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titele-tjänsteplattform till Sollentuna Kommun
BeskrivningSkriv mer sen
Intern identifierareKS-2024/00335
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandling av E-tjänsteplattform inkluderat drift- support och utveckling.
Intern identifieraree-tjänsteplattform till Sollentuna Kommun