95983-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Certifieringstjänster för elektroniska signaturer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revison av e-ID tjänster
Referensnummer: 010359-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79132100 Certifieringstjänster för elektroniska signaturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtals avseende revison av Försäkringskassans e-idtjänster.
Omfattning
Upphandlingen omfattar årliga revisioner av Försäkringskassans e-idtjänst, så kallad Myndighets CA/EFOS samt tillhörande konsultstöd. Se bilaga 1 Bakgrund och behov för utförlig beskrivning av upphandlingens omfattning.Försäkringskassan avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
I upphandlingen kommer inte kontrakt att tilldelas i separata delar. Skälen för detta är att upphandlingen avser en sammanhållen tjänst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72610000 Datastöd, 79132000 Certifieringstjänster, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen