95989-2018 - ÄndringSverige-Umeå: Operationsbord
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsbord, käkkirurgi
Referensnummer: VLL 225-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192230 Operationsbord
II.1.4.
Kort beskrivning
Käkkirurgiska kliniken vid Norrlands universitetssjukhus har behov av operationsbord.
Upphandlingen omfattar ett (1) st operationsbord avsett för käkkirurgisk verksamhet, samt option på ytterligare tre (3) st operationsbord avsedda för käkkirurgisk verksamhet.