95990-2019 - ResultatSverige-Malmö: Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster
Referensnummer: 474/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av anläggningsmaskiner med förare på Sysavs anläggningar i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen