95991-2018 - ÄndringSverige-Karlskrona: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AED/Hjärtstartare 2018
Referensnummer: 2017/00111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på AED/Hjärtstartare med tillbehör. I Upphandlingen ingår även option om serviceavtal och utbildning.