95992-2018 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Artroskopi videostapel
Referensnummer: DU-UPP17-0318
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två (2) stycken Artroskopi videostapel komplett inklusive troacar, artroskopitub med inflöde och avflöde samt optik och ljusledare till Landstinget Sörmland.
Aktuell upphandling
Upphandlingen omfattar:
Två (2) stycken Artroskopi videostapel (enligt Bilaga 1 kravspecifikation) komplett inklusive troacar, artroskopitub med inflöde och avflöde samt optik och ljusledare. Inklusive- Leverans av aktuell utrustning, installation, intrimning och provning till fullt driftfärdigt skick. - Klinisk och teknisk dokumentation - Utbildning av klinisk och teknisk personal - Leverans av förbrukningsmateriel efter successiva avrop från köparen - Option på klinisk användarutbildning- Option på teknisk serviceutbildning- Option på Servicehjälpmedel- Option på eventuella övriga tillbehör