95994-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Flyttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlyttjänster
BeskrivningLeverantören ska efter avrop/beställning utföra nedanstående tjänster: - Flyttning av inredning och utrustning. - Flyttning av bibliotek. - Flyttning av museiföremål, konst och musikinstrument. - Flyttning av känsligt forskningsmaterial. - Tunglyftsflytt ex. vis flytt av tunga utrustningar. - Flyttning av kemikalier. - Demontering, flyttning och montering av hyllsystem och liknande. - Demontering, flyttning och montering av laboratorier och undervisningslokaler. - Ned- och uppackning av material från tjänsterum/arbetsplatser och arkiv. - Ned- och uppackning av kemikalier. - Avveckling av gods och överblivet material samt borttransport. - Magasinering.
Intern identifierareUH 2024/10
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 63120000 Lagring och magasinering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFlyttjänster