Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Robotstödd endoskopi.
Referensnummer: 160480-A068
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Direktupphandling av kirurgrobot för att införa robotstödd endoskopi vid operation av framför allt cancerpatienter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen