96025-2022 - ResultatSverige-Visby: Dokumenthanteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskrift som tjänst 2021
Referensnummer: RS2021-465
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72512000 Dokumenthanteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar avtal gällande utskrift som tjänst för regionens samlade behov. Avtalet innebär ett helhetsåtagande för den kommande leverantören att under avtalstiden tillhandahållande skrivare och multifunktionsenheter för utskrift, kopiering och skanning samt lösning för flyttbar utskrift.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Besvara och lämna anbud
Anbudsgivare som vill lämna anbud ska lämna det elektroniskt via systemet TendSign. Anbud som lämnas på annat sätt deltar inte i upphandlingen.
Det är kostnadsfritt att använda systemet och att lämna anbud. Användarnamn och lösenord erhålls genom att registrera sig som leverantör på http://www.tendsign.com/lamna-anbud
Det företagsnamn och organisationsnummer som används vid registrering i Tendsign är det som kommer att visas som anbudsgivare i upphandlingen. Det är även för det företaget som alla kontroller sker, och eventuellt avtal tecknas med. Frågor och svar skickas via systemet till den kontaktperson som är anmäld i TendSign vid registrering av anbud.
Det är viktigt att anbudsgivaren kontrollerar att samtliga uppgifter vid registrering av företaget, anbudsgivaren, är korrekta. Kontrollera gärna att ni konsekvent anger företagsnamn (firma) och korrekt organisationsnummer på samtliga ställen där ni ombeds registrera uppgifter.
Har ni frågor eller behöver teknisk support kring systemet, kontakta TendSigns support, se ovanstående länk. TendSign har olika instruktionsfilmer upplagda i Youtube sök på "Visma TendSign" se bara till att ni väljer de senast datereade filmerna.