96054-2019 - ResultatSverige-Gislaved: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknikkonsulter
Referensnummer: 18-565-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förutom Gislaveds kommun även teknikkonsulttjänster till AB Gislavedshus, Fastighetsaktiebolaget Järnbäraren, Gisletorp Lokaler AB och Gnosjö kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arkitekttjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Brandskydd
Del nr: 2
Byggnadskonstruktion
Del nr: 3
Entreprenadjuridik
Del nr: 4
Fastighetsvärdering
Del nr: 5
Fysisk planering
Del nr: 6
Geoteknik
Del nr: 7
Hiss-projektering
Del nr: 8
Kalkning
Del nr: 9
Markprojektering
Del nr: 10
Miljö
Del nr: 11
Styr och Övervakning/ El och tele
Del nr: 12
VA-kompetens
Del nr: 13
VVS och ventilation
Del nr: 14
Byggprojektledning
Del nr: 15