Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för socialtjänst
Referensnummer: 23/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förfrågan avser en gemensam upphandling av ett fullvärdigt verksamhetssystem för socialtjänsten i Vårgårda kommun och Herrljunga kommun.
Verksamhetssystemet ska driftas av leverantören, utbildningsinsatsen planeras för ett gemensamt genomförande. Anbud i steg 2 lämnas på hela omfattningen inklusive optioner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen