96056-2023 - ResultatSverige-Falun: Förmedling av läkare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänst - Hyrläkare
Referensnummer: HSN 2022/7012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna har för avsikt att upphandla ramavtal avseende hyrläkare för att täcka behovet fram tills nationellt avtal är klart.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79625000 Förmedling av läkare, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen