Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolenkäten
Referensnummer: 2017:2222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolinspektionen är i behov av att upphandla ett avtal som avser tre (3) stycken områden.
Områdena är följande:
1. Genomförande av skolenkäten.
2. Genomförande av postenkäter.
3. Tillhandahållande av webbenkätverktyg som kan användas av Beställarens medarbetare för utskick av övriga enkätundersökningar som Beställaren avser att genomföra samt övriga enkättjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79315000 Sociala undersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen