Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tjänster. IT säkerhet 2018.
Referensnummer: 66-433/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att förstärka Beställarens arbete med IT säkerhetsfrågor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen