96208-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Hemkörning av mat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala matinköp
Referensnummer: ON 2021/108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521100 Hemkörning av mat
II.1.4.
Kort beskrivning
Digitala matinköp, plock och leverans hem till kund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15500000 Mejeriprodukter, 55521100 Hemkörning av mat, 85312200 Hemkörning av varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen