2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tolktjänster RFI
Beskrivning: Alvesta kommuns inköpsavdelning efterfrågar synpunkter inför upphandling av Tolkförmedlingstjänster tillsammans med Ljungby kommun, Markaryd kommun, Lessebo kommun, Älmhults kommun.
Intern identifierare: 24/1
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster