2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av projektförsäkring för NFVP
Beskrivning: Kommunalförbundet Norrvatten avser att upphandla en projektförsäkring för Norrvattens framtida vattenproduktion (NFVP) enligt förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: NV2025-255
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66513200 Allriskförsäkringar för byggsektorn, 66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000