Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stängselarbeten
Referensnummer: Ks 237/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att sluta ramavtal med två (2) ramavtalsentreprenörer för beställarnas behov av skötsel och underhållsarbeten samt nya stängsel, grindar/bommar mm.
UM kan gå vidare och tilldela endast en (1) leverantör vid brist på giltiga/acceptabla anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928200 Stängsel, 44221300 Grindar, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45342000 Uppförande av stängsel, 45421148 Montering av grindar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen