96221-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planning system
Referensnummer: 21/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
The Royal Opera intends with the procurement to procure a contract/agreement for the Opera’s ongoing need of a planning system.
With the procurement, the Opera intends to sign a contract/agreement with one (1) Supplier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48451000 Programvara för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen