96224-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Persienner – RAMAVTAL FÖR ENTREPRENAD- OCH REPARATIONSARBETEN -Teknikområde 16 Persienner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRAMAVTAL FÖR ENTREPRENAD- OCH REPARATIONSARBETEN -Teknikområde 16 Persienner
BeskrivningArbetena omfattar: - Reparationsarbeten t.ex. reparation samt byte av persienner, eller nyinstallation. - Entreprenader vid mindre om-, till- och nybyggnationer. - HLU (hyresgäststyrt inre underhåll, tidigare bofond), där hyresgästen har möjlighet att låta utföra t.ex. utbyte/reparation av persienner.
Intern identifierare202504
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39515430 Persienner
Ytterligare klassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRAMAVTAL FÖR ENTREPRENAD- OCH REPARATIONSARBETEN -Teknikområde 16 Persienner