Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för grönyteskötsel Motala kommun
Referensnummer: UH-2023-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal tjänster för grönyteskötsel för avrop vid behov. Kommunen har behov av att kunna avropa personal för hjälp med grönyteskötsel så som gräsklippning, trimning, ogräsbekämpning, renhållning, häckklippning och enklare underhåll av parkutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77312000 Ogräsröjning, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 77342000 Klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen