Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av feriearbetsinsats
Referensnummer: AMN-2018-0088
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Feriearbetsinsats med syfte att öka och stimulera deltagarens till att lära sig mer om företagande och att utveckla sitt entreprenöriella tänkande och handlande.
Uppsala kommun erbjuder ungdomar feriearbetsinsats i 4 veckor under sommarlovet. Insatsen ska innehålla entreprenöriella inslag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen