See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dokument- och ärendehanteringssystem Falu kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser ett system för diarieföring, dokument- och ärendehantering till Falu kommun. Systemet ska säkerställa ordning och effektiv hantering av ärenden och handlingar inom kommunen. Detta system ska stödja den demokratiska processen för att ge medborgarna insyn i kommunens verksamheter, i enlighet med Tryckfrihetsförordningen och Offentlighets- och sekretesslagen. Välkommen att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93338:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48000000 Programvara och informationssystem