See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mark och anläggningsentreprenader: A. Bygg-, projekt och projekteringsledare. B: Besiktningsman.
Beskrivning: Konsultstöd vid Mark och anläggningsentreprenader: Område A. Bygg-, projekt och projekteringsledare. Område B: Besiktningsman.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Falu kommun, Lugnet i Falun AB
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90541:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90541:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Gagnesfs komun, Gagnefsbostäder AB
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90541:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90541:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Hedemora kommun, Hedemorabostäder, Hedemora kommunfastigheter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90541:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90541:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Ludvika kommun, Ludvika Hem, Kommunfastigheter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90541:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90541:Lot:8