Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopedteknisk verksamhet vid Skaraborgs sjukhus
Referensnummer: RS 2018–01600
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85111600 Ortopediska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ortopedteknisk verksamhet vid Skaraborgs Sjukhus. Verksamheten bedrivs idag på sjukhusen i Skövde och Lidköping.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141700 Ortopediska artiklar, 33183000 Ortopediska hjälpmedel, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen